Kokosový olej – zázrak pro vaše zuby

kokosový olej

Kokosový olej – zázrak pro vaše zuby

11. 3. 2016  

Převalování kokosového oleje v ústech je tradiční ajurvédská metoda bělení zubů a posilování zdraví dutiny ústní, což dokládá i několik vědeckých studií i vlastní zkušenost mnoha lidí.

Zuby dokáže vybělit a kladný vliv má i na péči o dásně. Stačí nanést olej na prst a třít jím zuby po dobu několika minut minimálně jednou denně. Lžíce oleje v ústech na 15-20 minut pomáhá zmírnit citlivost zubů. Pro to, abyste se rozhodli začít čistit si zuby kokosovým olejem, existuje hned několik důvodů:

Bělejší zuby

Během pouhých několika týdnů budou vaše zuby mnohem světlejší a bělejší bez nutnosti používat chemické zubní pasty či pásky.

Redukce zápachu z úst

Zapáchající dech může vskutku trapným společenským problémem. Je způsoben plyny a látkami, produkovanými bakteriemi v ústech. Převalování kokosového oleje pomáhá zbavit se těchto bakterií a zredukovat zápach z úst.

Redukce škodlivých bakterií v ústech

Kokosový olej v ústech snižuje také počet bakterií Streptococcus mutans v ústech, které přispívají k tvorbě zubního kazu a hromadění plaku.

Prevence nemocí dásní a úst

Zánět dásní je zapříčiněn bakteriemi v našem plaku. Kloktání kokosového oleje je velmi efektivním způsobem jak tyto bakterie zlikvidovat a zredukovat tvorbu plaku. Pomáhá léčit krvácení dásní, chrání dutiny a podporuje zdravé a růžové dásně.

Jak to funguje?

Kloktání oleje je velmi snadné, Nejlépe je kloktat ráno předtím, než začnete cokoli jíst či pít. Převalujte lžíci kokosového oleje v ústech 20 minut a pak vyplivněte. Dobře propláchněte vodou, nejlépe horkou a pak vyčistěte kartáčkem jako obvykle. Abyste zabránili ucpání odtoku je lépe vyplivnout olej do koše a ne do umyvadla. Olej s toxiny a bakteriemi po kloktání nikdy nepolykejte.

Nejlépe je použít bio panenský kokosový olej z kontrolovaného ekologického zemědělství, který má skvělé antibakteriální a protizánětlivé účinky. Má také jemnější chuť než oleje z konvenční produkce.

Stává se, že při několika prvních použitích oleje se aktivuje váš dávivý reflex. Pokud se to stane i vám, začněte s 5 minutami kloktání a čas postupně prodlužujte až na 20 minut. A proč právě 20 minut? Odborné studie ukázaly, že 20 minut je právě tak akorát na odstranění plaku a bakterií, ale nestačí to, aby vaše tělo začalo absorbovat zpět toxiny rozpuštěné v oleji.

Kokosový olej je holistickou a bezpečnou alternativou komerčně produkovaných chemických výrobků. Vše, co stačí udělat, je udržet olej ve svých ústech tak, aby mohl vzájemně reagovat s enzymy obsaženými ve vašich slinách. Navíc potřebujete jen velmi malé množství oleje, takže i ušetříte.